Nur.gen.tr
Bismillah her hayrın başıdır.
Haberler Anasayfa | Said Özdemir Ağabey'in 2012 Nur Takvimi hakkında yazısı.. - 13.12.2011 16:09:10
 
Said Özdemir Ağabey'in 2012 Nur Takvimi hakkında yazısı..

                                                 


                                     

AZİZ SIDDIK FEDAKÂR KARDEŞLERİMİZ:

    
     
Evvela binler selam ile Hizmet-i Kur’âniyede ihlâs ile daim olmanızı Cenâb-ı Hak’tan niyaz ederiz

   Çoktan beri mektuplar vasıtasıyla sizlerle, ma’nen beraber olamadık. Vâkıa sizlerle uhuvvet,muhabbet, kardeşlik vasıtalarıyla daima ma’nen beraberiz. İnşaallah ahrette, Cennette de,  Üstad’la  beraber oluruz.

     Aziz kardeşlerimiz, her sene âdetimiz olarak, Hizmet-i Kur’ân hesabına,  herkesin Risâle-i  Nurları tanıması için, Nurdan vecizelerle tezyin edilmiş, Nur Takvimi basıyorduk. Allah-u Teala’nın izni ile, bu sene de, kalpleri titreten, ruhları uyandıran, akılları hayret ve dehşetle düşünceye sevkeden ibretli, derin manalı, tabloları ihtiva eden, bir takvim bastık.

BİRİNCİ TABLODA: İnsanlar bu takvime bakıp, Allah-u Teala’nın (KAHHAR) sıfatının tecellisi ile, o dağlar gibi güzelim evlerin, bir anda nasıl  harabe haline gelip, sahiplerinin betonlar altında ölüm çığlıklarını attıklarını, insan duyar gibi olur. Dehşet ve korku içinde seyreder. Bu korkunç tecelliyatın verdiği ibretli, şiddetli mesajı, tefekkürle anlamağa çalışır. İnsanlığın azgınlığından, zulüm ve isyanından, arz titriyor ve bu zelzele lisanı ile der: (Ey insan! kendine gel, başını kaldır, dikkat et, bu acip tecelliyât-ı kahriyye, senin isyanından dolayı, kendini tanıttırmak isteyen Zât-ı Zülcelâlin îkazıdır, ihtarıdır, tokadıdır…daha fazla ileri gidersen arzı başına yıkar, Cehenneme düşersin.)

İKİNCİ TABLO:  Zelzele anında, caddede park halinde olan, lüks bir arabanın üzerine beton bir kalıp düşmüş. Arabanın üstünü tamamen çökertmiş. Bu tablo, bize şöyle ibretli bir ders veriyor ki:  (Dünyada en çok değer verdiğiniz en kıymetli mallarınız ne hale geldi. Sizler dahi bu arabanın üzerine düşen kalıplar gibi, beton kalıpların altına gireceksiniz. Onun için dünyanın lüksüne, zinetine ehemmiyet vermeyin, vakit dardır, ne zaman oraya gideceğimiz belli olmaz. Onun için âcilen hazırlanmak lazım ve diğer insanların da hazırlanmasına yardımcı olmak lazım.) 

ÜÇÜNCÜ TABLO: Az bir pirinç lapasına, on üç siyah insan eli uzanmış. Avrupa  Ve Amerikalılar ilk zamanlarda Afrika’nın binlerce siyah insanını gemilerle götürüp köle olarak sattılar. Kabileler arasında fitneler çıkarıp, harpler meydana getirerek, silah satıp birbirlerini öldürttüler.

DÖRDÜNCÜ TABLO: Karıncalar hırs sahibi bir hayvan oldukları halde, bir yiyecek etrafında dövüşmeden, sıraya girip yemeklerini yiyorlar. İnsanlar ise kendilerine akıl, şefkat, merhamet gibi güzel sıfatlar verildiği ve rızıkları taahhüd altına alındığı halde, birbirleri ile dövüşüyorlar, birbirlerini öldürüyorlar. (Allah akıl, Şuur, ve insaf versin. )

BEŞİNCİ TABLO: İbret alınacak bir resim. Beyaz insanların Afrika’nın siyah insanını yedikleri gibi resimde görüldüğü üzere, siyah karıncayı, kırmızı karıncalar sıraya girerek, vazife taksimi yaparak, siyah karıncayı yiyip öldürüyorlar…

ALTINCI TABLO: Binlerce balıklar,  basit bir kumda ve basit bir suda, rızıkları mükemmel bir surette verilen garip mahluklardan ve hilkatleri gayet muntazam hayvanât-ı bahriyeden, hususan bir tanesi  bir milyon yumurtacıkları ile, denizleri şenlendiren  balıklardan, hiç birisi yoktur ki, hilkati ve vazifesiyle ve idare ve iaşesiyle ve tedbir ve terbiyesiyle yaratanına işaret ve Rezzâkına şehadet etmesin. Allah-u Teala’nın Kudretinin, rahmetinin ve cömertliğinin tecellisi olan şu muhteşem tabloyu tefekkürle, hayretle seyret.. Sübhanallah, Maşallah, Barekâllah söyle..

 Aziz kardeşlerimiz takvim bedeli  3 tl dir. Tekrar olarak selam ile Hizmet-i Kur’ânda ihlâs ile daim olmanızı Cenâbı Hak’tan niyaz ederim…                                                                                       

KARDEŞİNİZ  M. SAİD .ÖZDEMİR..

En Son Haberler
 » Leyle-i Kadir Tebrik Mesajı
 » Berat Kandili Tebriknâmesi
 » Miraç Kandili Tebrik Mesajı
 » Hicri Yılbaşınızı Tebrik Ederiz.
 » Leyle-i Kadir Tebrik Mesajı
 » Ramazan-ı Şerife Dairdir..
 » Berat Kandili Tebriknâmesi
 » REGAİB KANDİLİ TEBRİKNAMESİ
 » Mübarek Üç Aylar Hakkında Duyuru
 » Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun
En Çok Okunan Haberler
 » 10. BEDİÜZZAMAN SEMPOZYUMU - NUBUVVET
 » Ramazan-ı Şerife Dairdir..
 » Mübarek Üç Aylar Hakkında Duyuru
 » Ramazan-ı Şerife Dairdir..
 » Mübarek Üç Aylar Hakkında Duyuru
 »  sadeleştirme ile akalı yayınlanan
 » Ramazan-ı Şerife Dairdir..
 » Ramazan Bayramı Tebriknamesi
 » Said Özdemir Ağabey'in 2012 Nur Takvimi
 » Ramazan-ı Şerife Dairdir..
 | 
Pharmaceutical Track & Trace System İlaç Takip Sistemi